Savanoriškas nesaugių produktų atšaukimas iš rinkos

Svarbu! Vartotojams, įsigijusiems sąraše minimą nesaugų produktą, rekomenduojame nedelsiant jį grąžinti pardavėjui arba kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą.


Iš rinkos atšaukiami nesaugūs produktai: 

2024 metai

Bendrovė „Thule AB“ informavo apie savanorišką vaikiškos dviračio kėdutės „Thule RideAlong“ (modelis Nr. 100106-100108) atšaukimą iš rinkos. Atšaukiamo modelio dviračio kėdutės pagamintos Lenkijoje laikotarpiu nuo 2021 m. kovo  iki 2023 m. spalio. Prekių atšaukimas netaikomas dviračio kėdutėms, pradėtoms gaminti nuo 2023 m. lapkričio 1 d. Norėdami patikrinti, ar „Thule RideAlong“ gaminys potencialiai yra paveiktas ir atšaukiamas, nesunkiai rasite gaminio etiketę po „Thule RideAlong“ sėdyne. 

„Thule“ nustatė gaminio saugos problemą, kuri gali paveikti dalį „Thule RideAlong“ gaminių ir kurią sukėlė tai, kad diržų paminkštinimo komponentas (patys diržai nėra paveikti), kurį gamina ir tiekia „Thule“ subtiekėjas, tam tikrais atvejais gali viršyti teisės aktuose nustatytą antipireno DekaBDE kiekio limitą. „Thule RideAlong“ dviračio kėdučių diržų paminkštinime gali būti antipireno DekaBDE, viršijančio teisės aktais nustatytą kiekio limitą, o tai kelia cheminį pavojų. DekaBDE gali būti toksiškas prarijus arba patekęs ant odos ar akių. 

„Thule“ nusprendė inicijuoti savanorišką visų „Thule RideAlong“ gaminių atšaukimą iš savo platintojų ir galutinių vartotojų. „Thule“ pasiūlys naują atsarginę dalį, kurią sudarys dvi „ThuleRideAlong“ gaminiui skirtos paminkštinimo pagalvėlės, kuriomis bus galima pakeisti dabartinį diržo paminkštinimą. Pakaitinė atsarginė dalis bus siūloma nemokamai. Vartotojų bus prašoma nemokamai išsiųsti paveiktus diržų paminkštinimus „Thule“ suteiktoje grąžinimo dėžėje.

 

2023 metai

UAB „Hennes & Mauritz“ H&M informavo apie savanorišką užsegamos karoliukų apyrankės (gaminio numeris 1163609) atšaukimą iš rinkos. Apyrankėje nustatytas per didelis švino kiekis, todėl pažeidžiamas REACH reglamentas. Per didelis švino kiekis gaminiuose kelia pavojų žmonių sveikatai ir aplinkai. Apyrankė buvo parduodama „H&M“ parduotuvėse vyrų aprangos skyriuje ir hm.com nuo 2022-12-28 iki 2023-07-11. Vartotojai raginami nebenaudoti gaminio ir grąžinti jį į artimiausią „H&M“ parduotuvę. Kvito pateikti nereikia.

Bendrovė „Britax Römer“ informavo apie savanorišką vaikiškos automobilio kėdutės BABY-SAFE 5Z atšaukimą iš rinkos. Pagal atliktus bendrovės tyrimus, buvo nustatyti trūkumai, kurie, nors ir neturi įtakos kėdutės naudojimui transporto priemonėje, bet keliant kėdutę už rankenos ar ją nešant, kyla pavojus kūdikio saugumui. Retais atvejais gali netikėtai atsiskirti rankena, kūdikio nešynė gali nukristi arba susidurti su kitais daiktais, o esant nepalankioms aplinkybėms, kūdikis gali būti sužalotas. Šią automobilio kėdutę įsigijusius vartotojus raginame jos nebenaudoti ir kreiptis į pardavėją dėl prekės pakeitimo arba pinigų grąžinimo.

UAB „LPP Lithuania” informavo apie išimamą iš rinkos vaikišką prekę - ksilofoną, kuris gali būti pavojingas. Mediena sluoksniuojasi – smulkūs elementai (medžio fragmentai) žaislo naudojimo metu gali būti pavojingi vaikams. Prekės modelis: 7901R-MLC, Barkodas: 5905035597042.

Jungtinės Karalystės bendrovė Markwins Beauty Brands INTL Ltd informavo apie atšaukiamus iš rinkos produktus - 7 modelius mergaitėms skirtų kosmetikos ir grožio rinkinių. Anot bendrovės, gaminiai neatitinka kosmetikos produktams nustatytų reikalavimų, nes sudėtyje yra tam tikras konservantas, kuris nenurodytas etiketėje, taip pat produktuose nustatytas tokiems gaminiams draudžiamas konservantas, bei neatitinka cheminio junginio PHENOXYETHANOL koncentracija. Dėl to produktai gali kelti cheminį pavojų. Daugiau apie tai bendrovės išplatintame pranešime.

UAB „Rimi Lietuva“pranešė, kad dėl galimo saugos pavojaus vartotojams (neatitinka elektros prietaisų saugos standartų) atšaukė iš rinkos tinklo įkroviklį HAVIT 1002 2usb/2.4a. Jeigu turite įsigiję šią prekę, galite susigrąžinti už prekę sumokėtus pinigus. Daugiau informacijos apie tai: https://www.rimi.lt/naujienos/uab-rimi-lietuva-informuoja-kad-skubiai-nuo-2023-05-26-iki-2023-06-14-vykdomas-galimai-nesaugios-prekes-pasalinimas-is-rinkos-ir-susigrazinimas-is-vartotoju 

UAB „Rimi Lietuva“ pranešė, kad dėl galimo saugos pavojaus vartotojams (cheminė tarša - viršytas plastifikatoriaus kiekis) atšaukė iš rinkos pasipriešinimo gumą UMBRO, AW22. Jeigu turite įsigiję šią prekę, galite susigrąžinti už prekę sumokėtus pinigus. Daugiau informacijos apie tai: https://www.rimi.lt/naujienos/uab-rimi-lietuva-informuoja-kad-skubiai-nuo-2023-05-17-iki-2023-06-17-vykdomas-galimai-nesaugaus-maisto-pasalinimas-is-rinkos-ir-susigrazinimas-is-vartotoju 

Bendrovė Osram OY (gamintojo Osram GmbH atstovas) pranešė, kad dėl galimo saugos pavojaus vartotojams surenka iš rinkos nešiojamą bateriją BATTERYstart360 (OBSL360). Jei turite įsigiję šią bateriją, galite susigrąžinti už prekę sumokėtus pinigus. Daugiau informacijos apie tai: https://osram.formstack.com/forms/batterystart360_lt_lt 

IKEA paskelbė pranešimą apie įvairiaspalvio žvejybos žaidimo BLÅVINGAD atšaukimą iš rinkos. Buvo pastebėta, kad mažos kniedės, naudojamos žaislo konstrukcijoje, laikui bėgant gali atsilaisvinti. Dėl šios priežasties įvairiaspalvis žvejybos žaidimas BLÅVINGAD atšaukiamas iš prekybos. IKEA ragina pirkėjus, įsigijusius įvairiaspalvį žvejybos žaidimą BLÅVINGAD, jo nebenaudoti ir kreiptis į IKEA dėl pinigų grąžinimo. Grąžinant prekę, kasos kvito pateikti nereikės. 

Bendrovė „BISSELL Homecare, Inc.“ paskelbė pranešimą, raginantį vartotojus, įsigijusius 3566N, 3569N, 3570N, 25821, 2582N, 2588N, 25881, 2582E, 25882, 25883, 25884 modelių belaidžius drėgno ir sauso valymo dulkių siurblius nedelsiant atjungti juos nuo įkrovimo stotelės, nebenaudoti jų ir kreiptis dėl nemokamo remonto per interneto svetainę recall.BISSELL.com. BISSELL, vykdydama vidaus kokybės kontrolės procedūras ir eksploatacijos stebėseną, nustatė, kad kai kurios Atitinkamų gaminių akumuliatorių elektroninių plokščių dalys yra linkusios įkaisti. Tam tikrais atvejais dėl to gali kilti elektroninės plokštės perkaitimo arba užsidegimo pavojus.  

IKEA paskelbė pranešimą, raginantį vartotojus, įsigijusius veidrodį LETTAN, juo nesinaudoti, kol nebus pakeistos sieninės tvirtinimo detalės. Nurodė, jog pranešimas galioja veidrodžiams LETTAN, pagamintiems iki 2021 metų 15 savaitės (pažymėtiems kodu 2105 ar ankstesne data), paaiškėjus kad jų tvirtinimo detalės gali lūžti. Vartotojai, turintys tokį veidrodį, gali nemokamai užsisakyti IKEA‘oje naujas tvirtinimo detales.

 

2022 metai

The Laundress paskelbė pranešimą dėl savanoriškai atšaukiamos į rinką tiekiamos įvairios buitinės chemijos produkcijos. Pranešime nurodoma, jog atšaukimas taikomas daugeliui „The Laundress“ skalbinių ploviklių, audinių kondicionierių ir kitoms valymo priemonėms. Produktų sąrašą su partijos numeriais galima rasti čia. Gamintojo nurodoma priežastis: galimas produktų mikrobiologinis užterštumas, kuriam esant draudžiama naudoti produktus.

Nikon pranešimas: Pastebėjome, kad kai kurie „Nikon“ žiūronai ir „Fieldscope“ dirželiai galėjo viršyti standartines policiklinių aromatinių angliavandenilių vertes, nurodytas Europos Sąjungos cheminių medžiagų registracijos, vertinimo ir autorizacijos reglamente. „Nikon“ įvertino situaciją ir gali patvirtinti, kad galimas neatitikimas REACH reglamentui sukeltų labai mažą pavojų naudotojų sveikatai įprastai naudojant. Nepaisant to, „Nikon“ pakeis atitinkamus pažeistus dirželius nemokamai, įskaitant pristatymą bei neatsižvelgiant į garantinį laikotarpį. Daugiau informacijos: https://www.nikonusa.com/en/service-and-support/service-advisories/technical-service-advisory-for-users-of-nikon-sport-recreational-optics-products.html 

Visus pirkėjus, namuose turinčius 0,4 l talpos espreso kavinuką METALLISK su nerūdijančiojo plieno vožtuvu, pažymėtą data nuo 2040 iki 2204 (pirmieji du skaičiai reiškia pagaminimo metus, likusieji du – tų metų savaitę), IKEA ragina nebesinaudoti šiuo prietaisu ir nedelsiant kreiptis dėl pinigų grąžinimo.
Pirkėjų saugumas yra svarbiausias IKEA prioritetas, todėl paaiškėjus, kad espreso kavinukai METALLISK su nerūdijančiojo plieno vožtuvais, pažymėti datomis nuo 2040 iki 2204, naudojant gali pratrūkti, atšaukiame juos iš rinkos. Tokia rizika kilo pakeitus apsauginio vožtuvo medžiagą ir konstrukciją. Atšaukiame TIK tuos prietaisus, kurių vožtuvai pagaminti iš nerūdijančiojo plieno (pilkos, sidabro spalvos). Kitiems espreso kavinukams šis atšaukimas netaikomas. 
Espreso kavinuką METALLISK su nerūdijančiojo plieno vožtuvu, pažymėtą data nuo 2040 iki 2204 (ją rasite ant kavinuko dugno), galima grąžinti į bet kurią IKEA prekybos vietą ir atgauti sumokėtus pinigus. Grąžinant prekę, kasos kvito pateikti nereikės.
Pardavėjo informacija iš https://www.ikea.lt/lt/customerservice/product-recalls.
Daugiau informacijos teirautis: Renata Dantė, IKEA Korporatyvinės komunikacijos vadovė Baltijos šalims, mob. +370 655 26656, el. paštas [email protected].

 

2021 metai

H&M Hennes&Mauritz, UAB, savanoriškai iš rinkos atšaukė Plaukų segtuką su LED lempute. Plaukų segtuke esanti baterija gali sulūžti ir dėl to viduje esančios šarminės baterijos (2 vnt.) gali tapti prieinamos, todėl gali kilti rizika, kad vaikas galimai įsidės baterijas į burną, nosį ar ausies ertmę, o tai gali sukelti sunkius vidinius sužalojimus. Nedelsiant nustokite naudoti produktą ir grąžinkite jį į artimiausią „H&M“ parduotuvę, kurioje jums bus sugrąžinta pilna už produktą sumokėta suma. Taip pat galite susisiekti ir su hm.com komanda. Grąžinant produktą pirkimo kvitas nėra reikalingas.

Pranešimų apie incidentą ar sužalojimus nėra. Plaukų segtukas buvo parduodamas vaikų skyriuje bei internetinėje parduotuvėje hm.com nuo 2021 m. liepos 23 d. iki 2021 m. spalio 29 d. Kontaktinė informacija: [email protected];[email protected]; 880 000 180

 

2020 metai

1. Advokatų kontora Cabinet d'Avocats Laffineur, atstovaudama gamintoją Yamaha Music Europe GmbH, išplatino pranešimą dėl „Line 6 Relay G10“ skaitmeninės belaidės gitaros sistemos, naudojančios ličio jonų akumuliatorius, galimo perkaitimo. Gaminys dabar yra testuojamas nepriklausomoje laboratorijoje, siekiant išsiaiškinti tikslią perkaitimo priežastį. Gamintojas prašo nenaudoti gaminio, kol bus pateikti mikroprograminės įrangos naujiniai ar kita su gaminiu susijusi informacija (saugos įspėjimas).

2. UAB „Darina“ informavo Tarnybą, kad įmonė vykdo pastos plaukams nuo pleiskanų (40 ml) „SULSENA“ atšaukimą iš rinkos. Pasta plaukams nuo pleiskanų (40 ml) „SULSENA“ neatitinka 2009 m. lapkričio 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos gaminių reikalavimų. Vartotojai, kurie įsigijo šią prekę, gali kreiptis į UAB „Darina“ ir susigrąžinti pinigus.

3. Gamintojas Philips atšaukia skaitmeninį kūdikių priežiūros vaizduoklį „Philips Avent SCD620“https://www.philips.lt/c-w/pagalba/recall/avent-baby-monitors-scd620-series

Gamintojas Philips nustatė, kad labai retais atvejais, prijungus prietaisą prie elektros tinklo, pagrindinio įrenginio baterija gali perkaisti ir sukelti gaisro pavojų. „SCD620“ modeliai su 2200mAh baterija, kurių gamybos kodai prasideda TM5A, TM5B ir TM5C, buvo gaminami nuo 2016 m. sausio mėn. iki 2018 m. kovo mėn. Vartotojai raginami patikrinti turimą prietaisą laikydamiesi instrukcijų, pateiktų svetainėje https://www.philips.lt/c-w/pagalba/recall/avent-baby-monitors-scd620-series#slide_Is_my_product_affected arba paskambinę į „Philips“ skambučių centrą tel. 8 5 214 0294. „MyPhilips CRM“ duomenų bazėje registruotiems klientams gamintojas asmeniškai praneš apie produkto atšaukimą el. paštu. Identifikuodami atšauktą prekę, vartotojai raginami susisiekti su „Philips“ atstovu, kad gautų daugiau informacijos.

4. UAB „Studio moderna“ informavo Tarnybą dėl savanoriško pavojingo gaminio – DELIMANO HEATING FAUCET INSTANT PRO vandens šildytuvo, kurio modelis yra KDR-5E-1, užsakymo numeriai: ORT20-002267, ORT20-002268, ORT20-002843 – atšaukimo iš rinkos. Gamintojas „Top Shop International SA“ identifikavo gaminio konstrukcijos techninę klaidą, susijusią su šiuo produktu. Keliose pagamintų gaminių serijose yra produkto šildymo kameros vidinės dalies įtrūkimas, dėl ko minimalus vandens kiekis gali patekti į elektros grandinės plotą. Atsižvelgiant į tai, yra didelė tikimybė, kad toks defektas vartotojų sveikatai gali sukelti neigiamų pasekmių (elektros šoką). Pavojus nėra akivaizdus vartotojui, kadangi defektas yra produkto korpuso viduje ir vizualiai nematomas. Remiantis gamintojo atliktu rizikos apskaičiavimu ir įvertinimu, produktai iš nurodytų gamybos serijų (ORT20-002267, ORT20-002268, ORT20-002843) gamintojo nuomone, yra pavojingi ir gali sukelti rimtą pavojų vartotojų sveikatai. Sustabdyta visa aukščiau nurodyto produkto prekyba Lietuvos Respublikoje nuo 2020-11-27.

2020-11-30 pateiktas pranešimas vartotojams platintojo internetiniuose tinklalapiuose, parduotuvėse, nedelsiant nustoti naudoti produktą ir grąžinti produktą platintojui susigrąžinant pinigus: https://smsb.si/international/customer-notice_lt.pdf

5. Advokatų kontora „COBALT“, atstovaudama įmonę „Festool GmbH“ (Vokietija), informuoja apie įmonės gaminių – „Kapex“ skersinių pjaustymo pjūklų (230V varianto KS88 ir KS120 modelių), pagamintų laikotarpiu nuo 2007 m. pradžios iki 2010 m. sausio pabaigos – galimą elektroninio valdymo bloko įkaitimą. Įmonė prašo vartotojų susisiekti su „Festool“ dėl išsamesnės informacijos apie produktų pavojų (saugos pranešimas).

  

2018 metai

1. Whirpool Corporation pranešė apie „KitchenAid" elektriniuose virduliuose rastus defektus (virdulio rankena gali atsiskirti nuo virdulio korpuso ir tapti nestabili) ir informavo apie planuojamus įgyvendinti korekcinius veiksmus bei pakeisti vartotojų įsigytus šio modelio virdulius.

2. Geberit International AG informavo, kad iki 2014 m. vasario mėn. pagaminti „AquaClean 8000plus" klozetai su bidė funkcija (anksčiau pardavinėjami kaip prekių ženklu „Balena 8000" pažymėti gaminiai) gali būti pavojingi. Problemą sukelia citrinų rūgšties turintis purkštuvo valiklis (galimas užsiliepsnojimo pavojus). Bendras gaminių skaičius Lietuvoje – 30 vienetų. Bendrovė 2018 m. sausio 15 d. išsiuntė laiškus gaminio savininkams, kurių adresai bendrovei žinomi bei didmenininkams, įsigijusiems minėtą gaminį. Bendrovė taip pat nurodė, kad saugos įspėjimas paskelbtas bendrovės interneto svetainėje www.geberit-aquaclean.com. Bendrovė inicijavo purkštuvo valiklio modfikavimą.

3. UAB „Lidl Lietuva“ pranešė apie „Powerfix“ Greitųjų jungčių rinkinio atšaukimą iš prekybos. Atšaukimo priežastis – susiklosčius nepalankioms sąlygoms, gali kilti gaisro arba elektros smūgio pavojus. Produkto informacija – modelio numeris HG02035A, versijos 01/2017 bei 01/2018, brūkšninis kodas – 4304493357464 ir 4056232090308, gamintojas ar jo atstovas – OWIM GmbH & Co. KG, Stiftsbergstr. 1, 74172 Neckarsulm, kilmės šalis – Kinija. Bendrovė informavo, kad paskelbė informaciją parduotuvėse bei interneto svetainėje, prekę vartotojai gali grąžinti bet kurioje Lidl parduotuvėje, nepateikę pirkimo čekio.

4. Makita OY Estijos filialas laikinai atšaukė Makita (DCS6401-45, EA7300P45E) ir Dolmar (PS-6400-45, PS-6400HS, PS-7900HS, PS-7910, PS-7300-45, PS-7310, PS-7310-50) benzininių pjūklų modelius, buvusius pardavime Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje nuo 2012 m. vasario iki 2018 m. kovo mėnesio. Nurodyti pjūklų modeliai turi ISO 13772 standarto neatitikimą automatinio stabdžio sistemoje ir gali sukelti sužalojimo pavojų. Bendrovė informavo, kad prekybininkams išsiųsti laiškai su informacija ir prašymu informuoti savo klientus, pirkusius šiuos įrankius, kad įrankiai turi būti pristatyti į Makita serviso centrą Vilniuje neatlygintinam detalių keitimui (https://www.makita.lt/lijsten/custom/Uued tooted/Recall01/LIT2.pdf), patalpinta išsami informacija apie įrankių atšaukimą oficialiose Makita gamintojo atstovo svetainėse (https://www.makita.lt/naujienos/benzininiu-grandininiu-pjuklu-ataukimas.html), papildomai Latvijos ir Estijos gamintojo Makita atstovai tiesiogiai informavo savo vartotojų teisių tarnybas apie įrankių atšaukimą.

5. 2018 m. rugsėjo 26 d. IKEA atšaukė iš rinkos dalį lubinių šviestuvų CALYPSO, kuriuos pirkėjai galėjo įsigyti nuo 2016 m. rugpjūčio 1 d. Visame pasaulyje buvo gauti 3 pranešimai dėl sužeidimų, kurie atsirado dėl nukritusio gaubto ir aštrių stiklo šukių ant grindų. Nusiskundimų dėl nukritusio šviestuvo gaubto Lietuvoje nebuvo. CALYPSO yra pagaminamas šviestuvas su keturiais metaliniais laikikliais. Atšaukiama partija buvo pagaminta nuo 1625 iki 1744. Lietuvoje minėtos partijos buvo parduota 2088 vienetai CALYPSO šviestuvų. IKEA informavo, kad iš rinkos atšaukiami visi minėtos partijos gaminiai. Pirkėjai informuoti spaudos pranešimu, IKEA Family naujienlaiškiu elektroniniu paštu, socialinėse medijose. Pirkėjams, pristačiusiems CALYPSO šviestuvą, pirkimo dokumentas nėra reikalingas.

 

2017 metai

1. UAB „Rimi Lietuva" pranešė apie rankinio maišytuvo ICA Cook&Heat atšaukimą iš prekybos. Atšaukimo priežastis – perkaitimo galimybė. Produkto informacija: prekės ženklas – ICA, EAN kodas – 7331210124372, tiekėjas – ICA Sverige AB. Bendrovė informavo, kad 2017-12-05 paruošė atšaukimo informaciją pirkėjams.

 

2016 metai

1. MANN + HUMMEL FILTRATION TECHNOLOGY POLAND pranešė apie degalų filtrų PP 841/6, skirtų tam tikrų modelių automobiliams, atšaukimą. Galimas pavojus – filtro viršutinis dangtelis gali atsilaisvinti, degalai gali nutekėti iš degalų filtro, blogiausiu atveju gali kilti gaisras. Bendrovės žiniomis, nei vienu atveju nekilo gaisras, nebuvo sužaloti žmonės. Bendrovė prašo ir kviečia klientus nemokamai pasikeisti brokuotus degalų filtrus į naujo modelio filtrus. Buvo nedelsiant nutraukta brokuotos partijos gamyba, verslo partnerių paprašyta išimti brokuotus filtrus iš prekybos ir grąžinti.

2. Garmin (Europe) Ltd pranešė apie bėgiojimui skirto laikrodžio GPS „Forerunner 15“ atšaukimą. Galimas pavojus – vienos produkto detalės lydmetalio sujungimuose esantis švino kiekis viršija leistiną normą, tačiau šie lydmetaliai niekada tiesiogiai nesiliečia su prekės vartotoju, taip pat neigiamas poveikis aplinkai yra labai mažas. Bendrovė pranešė, jog paskelbė šių produktų karantiną, buvo sustabdytas šio produkto siuntimas ES platintojams ir prekybos agentams. Visi produktai, kurie yra bendrovės žinioje, buvo grąžinti į gamyklą Taivane.

3. Samsung Electronics (UK) Ltd pateikė informaciją dėl nustatytų mobiliųjų telefonų Samsung Galaxy Note 7 izoliuotos baterijos trūkumų. Galimas pavojus – baterijos sprogimas, gaisras. Bendrovė informuoja, kad Samsung Galaxy Note 7 pardavimai yra sustabdyti ir prašo šio modelio telefonų savininkų įrenginius nedelsiant išjungti ir grąžinti pakeitimui į pirkimo vietą.

Atnaujinimo data: 2024-04-23