2024-04-16

Teismas konstatavo, jog VVTAT pagrįstai skyrė baudą UAB „Majai“

Dar 2021 m. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) priėmė nutarimą dėl UAB „Majai“ Produktų saugos įstatymo pažeidimo. Bendrovė VVTAT nutarimą apskundė teismui. Šių metų balandį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė bendrovės apeliacinį skundą, sutikdamas su pirmosios instancijos teismo išvada, jog VVTAT pagrįstai skyrė pareiškėjui 1325 eurų baudą už žaislų, pavojingų jaunesniems nei 3 metų vaikams, pardavimą. 

UAB „Majai“ į rinką teikė žaislą – malūnsparnį su saldainiais „Light Fly Police“. Atlikusi patikrinimą VVTAT nustatė, kad žaislas yra pavojingas, nes jo mechaninės ir fizikinės savybės neatitinka produktų saugos reikalavimų žaislams, skirtiems jaunesniems nei 3 metų amžiaus vaikams. 

Nors žaislas buvo paženklintas įspėjimu, kad nėra skirtas vaikams iki 3 metų amžiaus, VVTAT, įvertinusi jo paskirtį, funkcijas, matmenis ir savybes, konstatavo, kad žaislas turėtų būti skirtas ir jaunesniems kaip 3 metų amžiaus vaikams.  

Žaislams, skirtiems vaikams iki 3 metų amžiaus, yra taikomi griežtesni saugos reikalavimai. Pardavėjai negali piktnaudžiauti atitinkamu ženklinimu siekiant apeiti taikomus saugumo reikalavimus.  Tikrindama rinkoje esančius žaislus VVTAT visada vertina ir žaislo paskirtį pagal vaiko amžių, nepaisydama ant gaminio esančio ženklinimo.