2024-04-10

Teismas atmetė UAB „Ecodumas“ skundą: VVTAT pagrįstai konstatavo pažeidimą dėl draudžiamų skonių ir kvapų

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) 2023 m. kovo 16 d. priėmė nutarimą, kuriuo UAB „Ecodumas“ už Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pažeidimus buvo skirta sankcija. Bendrovė kreipėsi į teismą, prašydama panaikinti šį VVTAT nutarimą. Šių metų kovo 28 d. Regionų administracinis teismas atmetė UAB „Ecodumas“ skundą kaip nepagrįstą.

Nuo 2022 metų liepos, kai įsigaliojo draudimas prekiauti e-cigaretėmis ir jų pildyklėmis, kurių skystyje yra kvapiųjų medžiagų, išskyrus tabako skonį ir kvapą, VVTAT išnagrinėjo ir priėmė nutarimus dėl maždaug 20 šio draudimo pažeidimų. Dalis VVTAT nutarimų buvo apskųsti teismui.

UAB „Ecodumas“ skunde teismui teigė, kad VVTAT nutarimas buvo priimtas nepagrįstai, e-cigarečių skysčių cheminė sudėtis nebuvo ištirta, VVTAT veikė virš savo įgaliojimų ribų. Regionų administracinis teismas, išnagrinėjęs bendrovės skundą, konstatavo, jog VVTAT nutarimas pakankamai išsamiai detalizuotas, suprantamas, pagrįstas teisės aktų nuostatomis, todėl jo naikinti skunde išdėstytais argumentais nėra teisinio pagrindo.

Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.